0216 766 28 52 akademi@a-belge.com

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği Nedir?

Bilgi güvenliği, bilgilerin gizliliğini, kullanılabilirliğini ve bütünlüğünü sağlar. Bilgi güvenliği, sürekli iş başarısı ve sürekliliğinin sağlanması ve bilgi güvenliği olaylarının sonuçlarının en aza indirilmesi amacıyla çok çeşitli tehditlerin ele alınmasını içeren uygun  kontrollerin uygulanmasını ve yönetilmesini içerir.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgi güvenliği, seçilen risk yönetimi süreci ile seçilen ve belirlenen bilgi varlıklarını korumak için politikalar, süreçler, prosedürler, organizasyon yapıları, yazılım ve donanım da dahil olmak üzere bir ISMS kullanılarak yönetilen geçerli bir kontrol grubunun uygulanmasıyla sağlanır.

Organizasyonun belirli bilgi güvenliği ve iş hedeflerinin karşılanmasını sağlamak için bu kontrollerin, gerektiğinde belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi, gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi gerekmektedir. İlgili bilgi güvenliği kontrollerinin, bir kuruluşun iş süreçleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşmesi beklenir.

Bilgi Nedir?

Bilgi, diğer önemli ticari varlıklar gibi, bir kuruluş için esas teşkil eden ve dolayısıyla uygun şekilde korunması gereken bir varlıktır.

Bilgi Varlığı Nedir?

Bilgi birçok ortamda saklanabilir. Örneğin dijital bir ortam (sabit diskler, sunucu sistemleri, flash disk, cd ..vb), kağıt ortamında veya insanların zihinlerinde. Hangi ortamda olursa olsun bilgi uygun korunmaya ihtiyaç duyar. Bu ortamlar her ne kadar bilginin saklandığı ortamlar gibi görünse de bilginin aktarıldığı (data kabloları, kablosuz sinyaller, kuryeler..vb) ve üretildiği (bilgisayarlar, tabletler, kağıtlar ..vb) ortamlarda oldukça önemlidir.

Kimler Uygulamalı?

ISO 27001, müşteri kayıtlarının amaç dışı kullanılması, bozulması veya kaybolması gibi durumlar nedeniyle ticari bilgilerini ya da müşteri bilgilerini yitirmesiyle büyük ticari zarar görmesi mümkün olan bütün kuruluşlara uygulanabilir.

Sertifika Alma

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO (Uluslararası Standart enstitüsü) tarafından yayınlanmıştır ve bütün dünya üzerinde geçerli bir standarttır.

Bütün yönetim sistemleri standartlarında olduğu gibi ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi atanmış ve yetkin denetçilere sahip belgelendirme kuruluşları tarafından verilmektedir.

Uluslararası Akreditasyona sahip bir belgelendirme kuruluşundan alınan belgenin geçerliliği bütün dünya ülkeleri üzerinde olacaktır.

Belgelendirme Faaliyetimiz:

Akademi Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip Çek Cumhuriyeti menşeili ‘LL-C (Certification)’ firması ile yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000, ISO 50001 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında uzman denetçi ve eğitmen kadromuz ile belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Sunduğumuz sertifikalar Uluslararası IAF MLA Karşılıklı tanımı sözleşmesi gereği Türkiye dahil bütün IAF MLA sözleşmesini imzalayan ülkelerde geçerlidir

Akademi Belgelendirme:

Akademi belgelendirme 2005 yılında bu sektörün ik uzmanlarından olan Metin Şimşit ve Dr. Yılmaz Sezer tarafından kurulmuştur. Genel faaliyet alanları olarak belgelendirme, denetim, eğitim ve gözetim hizmetleri vermektedir.

Akademi Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip Çek Cumhuriyeti menşeili ‘LL-C (Certification)’ firması ile yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000, ISO 50001 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Temsilcisi olduğu Almanya menşeili ‘Primara’ firması ile Ürün belgelendirmesi, Deney Laboratuvarı, CE belgelendirmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Akademi belgelendirme tescilli markası olan İNTER-NOVA ile yönetim sistemi belgelendirmesi, CE belgelendirmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunduğu ISO standartları konularında sertifikalı temel, farkındalık, uygulamalı mentör ve iç denetçi eğitimleri vermektedir.

Geniş bilgilendirme için tıklayınız.

Mikdat Yiğit Şimşit

Akademi Belgelendirme Gözetim Eğitim Hiz. Tic. Ltd. Şti.
Abdurrahmangazi Mahallesi Betül Sokak No: 5 Daire: 8
Sancaktepe - İstanbul

0216 766 28 52